↑ Return to Biografie

Jeremy Burgess a Vasco Rossi

Valentino a Jeremy Burgess

V sezóně 1999 měl Valentino možnost přejít do kategorie 500 ccm k Hondě. Představitelům Hondy řekl, že přestoupí jedině v tom případě, že bude moci pracovat s Jeremy Burgessem. Byla to jeho podmínka pro to, aby se dohodli. Setkal se s Jeremym na Phillip Islandu v roce1999 audělal na něho dojem. Věděl, že s Jeremym bude jeho debut v kategorii 500 ccm jednodušší.

Jeremy byl v té době stranou mimo závodění. Po ukončení Doohanovy kariéry byl on i jeho tým volný. Jeremy mu řekl, že si to musí rozmyslet, protože uvažoval o tom, že ze světa závodění odejde. Nakonec se Jeremy stal Valentinovým šéfmechanikem, když v roce 2000 k Hondě přestoupil.

Valentino si s Jeremym rozumí, vzájemně si věří a tráví spolu čas i mimo práci. Valentino na něm obdivuje to, že se snaží na všem najít kladné stránky, aby mu pomohly překonat ty negativní. V tom jsou s Valentinem stejní, a proto se jim tak dobře spolupracuje. Valentinovi se na Jeremym hned od začátku líbilo to, že je otevřený a přímý. Baví se spolu vždy na rovinu a říkají si ty nejdůležitější věci. Jeremy je metodický, přesně ví, co chce a vždy je vyrovnaný, klidný, optimistický a rozvážný. Umí trpělivě naslouchat a stejně jako Valentino touží po vítězství.

Jeremy neumí italsky, zná pouze několik nadávek. S Valentinem se proto domlouvají anglicky. Jeremy často mluví trochu jako filosof, a proto mu Valentino a ostatní říkají mudrc.

Valentino a Vasco Rossi

Vasco Rossi je italská rocková hvězda. Valentino má rád jeho hudbu a přátelí se s ním. Poznali se, když měl Vasco v kategorii 125 ccm svůj vlastní tým. Byli si představeni a Vasco Valentinovi řekl, že sleduje jeho kariéru. Jejich vztah se časem prohloubil natolik, že si dnes pravidelně posílají SMS. Vasco Valentinovi posílá po závodech blahopřání a na oplátku, když Vasco vydá novou písničku, Valentino mu pošle svou kritiku.

Valentino ve volném čase píše do italské verze časopisu Rolling Stone. Jednou pro ně dělal interview právě s Vascem. Rozhovor se protáhl, protože si rozuměli a nemohli skončit.

Díky Vascovi zažil také Valentino zvláštní věc. Stalo se to v roce 2003, když šel na Vascův koncert a ten ho po první písničce představil divákům jako nejlepšího motocyklového jezdce všech dob. Návštěvníci koncertu ho odměnili mohutným potleskem a křikem.

Napsat komentář